Om os

Full 1
Full 1

Vi ønsker at forbinde mennesker, som enten har brug for hjælp eller bor alene hjemme, med deres omgivelser.  Dette gør det muligt for dem at  opretholde et tryggere og mere socialt liv.

Vores løsninger er udviklet i samarbejde med plejepersonale for at levere de mest anvendelige løsninger til gavn for deres arbejde og for beboerne.

Hos Nemlia kender vi til de udfordringer der er inden for plejesektoren. Med vores erfaring og passion for at hjælpe andre mener vi, at dette er vores mulighed for at skabe væsentlige forbedringer, hvor det er vigtigst.

Medarbejdere

Peer Bentzen

CEO
peer@nemlia.com
+298 239040

Melissa Jenkins

CTO
melissa@nemlia.com
+298 220483

Eyðbjørg Leo

Product Manager
eydbjorg@nemlia.com
+298 599412

Greg Worley

Export Manager
greg@nemlia.com
+298 211879

John Høj Andreassen

Software Developer
john@nemlia.com
+298 510651

Denis Kovacek

Software Developer
denis@nemlia.com

Petur Larsen

Software Developer
petur@nemlia.com

Signar

Signar Kristiansen

Software Developer
signar@nemlia.com

Fríðbjartur Miðberg

Software Developer
fridbjartur@nemlia.com

Erik Bentzen

Technical Service Manager
erik@nemlia.com

Freddy Scheu

Business Development
freddy@nemlia.com

Nemlia er et anpartsselskab, hvis overordnede ledelse er bestyrelsen. Vores bestyrelse består af seks udvalgsmedlemmer.

Jobs

Vi er en progressiv virksomhed, der brænder for at gøre livet bedre for ældre og plejetrængende, samt forbedre arbejdsforholdene for plejepersonalet. Vi er fremtrædende på det færøske marked og vil snart tilbyde resten af verden vores fulde udvalg af løsninger og services. Vores kerneteam arbejder fra vores kontor i hjertet af Tórshavn. Vi ønsker at teamet skal vokse i forbindelse med den stigende efterspørgsel og får derfor brug for dygtige, grundige og hårdtarbejdende medarbejdere, der deler samme passion. Hvis det er dig, så send os din ansøgning.

Send os din ansøgning

Du er altid velkommen til at sende en uopfordret ansøgning. Send os din ansøgning og CV til vores administrerende direktør på peer@nemlia.com. Vi gemmer ansøgningen og kontakter dig, hvis du passer til en ledig stillingsåbning. Du er velkommen til at ringe til os og tage en snak med Peer. Vi er glade for at høre fra ligesindede ivrige personer.

Vil du vide mere?

Kontakt os og hør mere om vores løsninger og services (eller bare en snak om pleje!).

Jeg er…

Kontakt

NEMLIA GmbH
Telefon +49 173 9221 269
Bergheimer Strasse 147
69115 Heidelberg
E-Mail: nemlia@nemlia.com

Bliv partner med NEMLIA!

Som leverandør af løsninger er vi interesseret i at indgå partnerskaber med virksomheder, der deler vores værdier og hjælper os med at nå vores vision.

Er du interesseret? Klik her for at få adgang til kontaktformularen.

© NEMLIA Copyright